iPhone blog

Doufám, že na nás stihne Slunce poslat elektromagnetickou slinu dřív, než nás dostane ekonomickej kolaps do další světové války. Věřím, že pokud se o katastrofu postará - jednoduše řečeno - vesmír, lidé se spojí místo toho, aby šli proti sobě. Tolik velikonoční příspěvek.

- Posted using BlogPress from my iPhone

Všude to smrdí. EU je v pasti, Euro končí, lidé se bouří. Rád bych se mýlil. Doufám, že nebude válka. Doporučuju všem čtenářům mýho blogu shlédnout (nejen) toto videoDalší videa a kanál YouTube.

Pokud nechcete utratit 30.000 a více za svůj firemní web, nemyslíte to na internetu vážně a potom šetřete čas i peníze a web si vůbec nedělejte.

Tuhle jsem měl řeč s kámošem matematikem a pár jeho rovnic mě přimělo k neúprosnému součtu. Je nás v týhle zemi zhruba deset milionů. To je jednička a sedm nul. Pokud ale před těma nulama není jednička, jsou to jen samý nuly. ((0 + 0) * 0) - 0 je a bude vždycky 0. A dělit nulou nelze, to hodí hned chybu.

Všichni to znáte, myslím ty řeči o roce 2012. Že TO přijde, někdo říká, že už se TO dávno děje. Spousta lidí k TOMU vzhlíží, vztahuje naděje, jaksi přirozeně cítí, že takhle to dál zrovna dobře nejde. Že prostě směřujeme - a zde bych si vypůjčil ze scénáře Války Roseových - na dno prehistorických žabích sraček. Dámy jistě prominou. Jenže. 

Včera poprvé mě napadlo. Co když TO je jen halucinace, vymodlená budoucnost našich unavenejch mozků. Všichni víme, co dokáže přetažená hemisféra. Nespat tři dny, tak stopro vidím Panenku Marii nakupovat v Tescu banány. Co když je tocelý jen důsledek únavy, strašnýho absťáku lidstva. Když vypijete patnáct rumů, osm piv a k tomu si dáte dva, tři prdy, je Vám druhej den tak blbě, že vám mozek šeptá "Dobře bude můj příteli už zítra".

 

Dnes mne informoval organizátor, pro kterého jsem fotil plakát na letošní Džemfest, že se po městě pohybuje samozvaná skupinka mravokárných dam a strhává plakáty. K podivu je, že se jedná o dívky ve věku kolem 18 let. Doprdele slečny, nejste tak pěkný jako modelka co jest přikloněna, nebo nemáte pěkný trojky? Anebo, což mi přijde logický, si ty plakáty berete domů. To by se dalo akceptovat, vemte si je ale až PO akci.

Dlouho jsem nepsal do blogu, přecijen je té práce nějak moc. Zaplať Pán Bůh! V každým případě k dnešnímu dni byly mé nové stránky dle Google analytics zobrazeny 78.574x. A to mě těší. Díky.

Tuhle položku jsem ještě do půlky minulého roku považoval za zbytečnej náklad ve fakturaci. Položku za kterou se schovají vícenáklady. Poslední rok dostávám takovou nálož, že jsem ji zavedl také. Z některých zadání vyplývá zadání zadání. Spirálová struktura přeposílaných emailů s osmnácti příjemci. Skoro máte pocit, že se jedná o řetězový email "pokud nepošleš 18 známým nebudeš šťastný". Dnes 97 minut čistého odepisování na emaily, 54 telefonů. Musím se dostat nějak k práci.

Drazí majitelé firem, ředitelé, "marketéři". Nešetřete na svém novém webu. Zapomeňte na studenty a kamarády. Synovce sekretářek. Za nízkou cenou se nikdy ale neskrývá kvalita, zkušenosti, analýza a jistota vývoje. Viděl jsem to stokrát.

Každý návrhář má do určité míry nedostatek sebedůvěry, který může být zmírněn jenom respektem ze strany kolegů a komerčními úspěchy jeho práce. Bohužel hřejivý, opojný, nádherný pocit sebevědomí netrvá dlouho. Nekdy netrvá déle, než klikatá cesta z pódia vítězů zpět ke stolu, u nejž sedí usmívající kolegové a napůl opilý klient. 

Motivace se rodí z neutuchající touhy vrátit se k tomuto kratičkému momentu na vrcholku hory.

Martin Lawles, výtvarný ředitel 300million

Spousta mých přátel si stěžuje. Jednomu tuhle nezaplatili za služby. Jiného okradli v metru nějací smradi. Jsou nešťastní, protože jsou přesvědčeni, že jsou ty peníze nenávratně pryč. Fuč. V tahu. V p*deli. Netuší, že peníze nikam nemizí. Zůstávají v systému. Všechny. Ten, kdo vám nezaplatil si za ně něco pěkného koupí, a ten kdo vás okradl v metru jistě taky. Žádnej strach.

Chodím spát už asi týden mezi druhou a třetí. Odpadám za notebookem. Souvětí se zkracují. Nečitelná věta psaná nosem stává se nemilosrdnou připomínkou. Běž spát. Povídá komoda v rohu místnosti. V noci se pracuje nejlíp, nikdo nevolá, nepíše. Co na to odbory?

Je to tak a ne jinak. Brečel bych, když si vzpomenu, jak jsem se do Evropy těšil. Bláhově jsem předpokládal, že principem evropské centralizace je zjednodušení distribuce produktů, migrace pozemšťanů a toků myšlenek. Evropa se utopí v nesmyslnosti svých socialistických plků, stávek, personálních regulací, produktových certifikací, úředních souhlasů, soudních procesů a politické korektnosti. Dnes se modlím, aby k nám pan Euro na návštěvu už nikdy nedojel.

Držíme prst na tepu doby a po výrobcích plastových oken, kabelových televizích, prodejcích aut a mobilních operátorech přicházíme i my s časově omezenou senzační nabídkou. Do konce tohoto roku Vám vážený zákazníku, ale pouze Vám český člověče, nabízíme slevu 100.000 procent na všechny naše služby!!! (ano třikrát vykřičník). Hodina naší práce tedy nestojií běžných 15 milionů bambilionů, ale pouze 1500 bambilionů. Kvalita práce, vstupy i suroviny... Vše v bon kvalitě jak tomu jste zvyklí.

PS: ve výpočtu je asi chyba, no ale v těch desetinných místech aby se "prase" vyznalo.

Zdeněk Nováček přes BlogPress z iPhone

Pravidelně obcházím šumperský podniky za účelem primárním a lepší investici do chuťových buněk, než je La Provance panenka se švestkami v restauraci Arte jsem zatím nenašel. Doufám, že zvěsti o zavření jmenovaného podniku se nenaplní, případně spoléhám na to, že kuchař dá veřejně vědět kam se přesunul.

Zdeněk Nováček přes BlogPress z iPhone

Nespím. Marodím. Včera už se dostavily zajimavý denní halucinace a výpadky smyslů. Jak rád je člověk za pár hodin spánku - dnes nad ránem prvních 5 v krajině snů, v mlze, která by se dala krájet.
Cítím se senzačně.

Zdeněk Nováček přes BlogPress z iPhone

Maličko offtopic, dostala mě aplikace Hipstamatic na iPhone. Je to zase další "foťák", ale tenhle mě baví, simuluje oldscool filmy, objektivy a GUI je vymakaný. Doporučuju.

Dřív mě aspoň bavilo se smát těm tendrům co jsou nachystaný pro někoho jinýho a tři dny cvičená opice to vyčte už ze zadání. Ze zásady se já osobně neúčastním, procházejí kolem mě. Je ale pravda, že jsem poměrně často poptán jinou agenturou, abych jim tendr zpracoval za peníze. Ovšem to co se v zadávací dokumentaci člověk dočte dnes to je síla. Ještě před rokem byla snaha hrát na tendr, dnes mi připadne, že už ani ta snaha není. Fakt je jeden, Evropani jsou už shnilí i vymýšlet starou poctivou lež. Není divu, že nás, coby chásku spící na vavřínech s přesvědčením v genech, že nám nám koláče patří bez práce válcuje Asie. Dobře nám tak. Tolik lidí, co nechce nic dělat co máme kolem sebe je alarmující. Zaniknem brzo a bude to jen dobře. Poslední přeživší, napiš to prosímtě na Facebook.

Doporučuju všem, jednak stránku se 40 vtipnejma reklamama na webdesignerdepotu a pokud to chce někdo vzít skutečně zgruntu, tak adsoftheworld.com je to místo

Mám radost, návštěvy na tomhle webu se pohybují i o víkendech nad 30 unikátních návštěvníků. V poslední době opět tradičně nestíhám, naštěstí o zajímavý projekty není vůbec nouze. Díky.

Středeční koncert Stinga v O2 aréně mě abych se přiznal naprosto uchvátil. Londýnskej symfoňák a hitovky o kterejch člověk neznalý ani neví, že jsou od Stinga nebo Police, gradace koncertu, top muzikanti a pan Uvolněný neměli sebemenší chybu. Pořád je Sting záležitost pro zádumčivá děvčata kladoucí si otázky větší než je člověk sám, ovšem na té nejvyšší úrovni. A bylo víc než přijemný dát si ty dvě hodiny jako zádumčivé děvče.

Zdeněk Nováček přes BlogPress z iPhone

Devátej den ve Švédsku. Skvělej relax. Štiky a okouni. Neuvěřitelná příroda. Všude pořádek. Šedesatiletej chlápek co v létě rybaří ve Vietnamu a v zimě loví losy ve Švédsku... Pošlu pár fotek brzo do galerie z cest.

Zdeněk Nováček přes BlogPress z iPhone

Zítra odjezd směr Švédsko, 10 dní v horách strávenejch chytáním štik může být skvělá zábava. Načerpat nápady, fotit a relaxovat. A fotit. A fotit. Mimojiné, dnes jsem neodolal a koupil Blue Ray Pán prstenů, celou trilogii, obraz nekompromisní, zvuk super. Doporučuju!

Věřte nebo ne, v hospodě u Oldy v Šumperku zřejmě bují tvrdej kosmetickej byznys. Mezi pípou Holby a pár promo lahvema tvrdýho je takovej krásnej Oriflame koutek. Co kdyby náhodou opilec pod tíhou svědomí koupil mamce noční krém. Podobný neuvěřitelnosti tedy nejsou k vidění jen v asii. Oriflame prostě nabízí obchodní příležizost všem lidem dobré vůle. Public relation tohoto tisíciletí.

Pár posledních dní není na práci ani moc času, samý schůzky a obchodní debaty nad nadcházejícími projekty. Už se těším za tablet... Mimojiné dokončuji eshop s tradičními jesenickými produkty.

Tatabojs na O2 open air festivalu naprosto převálcovali celý Röyksopp, o vyčpělých tranceových Faithless nemluvě. Tatáčí coververze Personal Jesus od Depeche Mode s původním refrénem "Reach and touch faith" změněným na "Tkeskáme častějc!" byla naprostou recesní bombou večera. Finální předělávka "Born Slippy" od Underworld s názvem "Skovka", kde finiš patřil Cajsovi za bicíma a nesmrtelný hity od Tatabojs "Attention aux Hommes" a "Šťastnější" rozdrtily celej O2 festival a nenechali mnoho nadějí, že uvidím ještě něco srovnatelnýho. Sázím na Kasabian dnes večer.

Tak po dlouhé, dlouhé době o víkendu jedeme za kulturou. Faithless, Kasabian a TataBojs. Spánek v autě. Velká noční hudba.

"Ve stručnosti je síla, Věta by neměla obsahovat žádná zbytečná slova ze stejného důvodu jako kresba by neměla obsahovat zbytečné čáry a stroj zbytečné součástky." E.B.White, The elements of style, Allyn and Bacon, 1979

Nehodlám tu nijak zlehčovat hrůzy války a roli tohoto muže v dějinách. Ale v marketingovým kontextu už dlouho přemýšlím, jak se podařilo malýmu chlapíkovi s černýma vlasama a rachetickou postavou prodat myšlenku modrookejch superblonďáků s postavou antických hrdinů jako jediných vyvolených a nikomu to nepřišlo divný. Naopak Horstovi Fuchsovi, jako nejviditelnějšímu člověku planety na TV obrazovce, nevěří snad nikdo, že si ten jeho kuchyňskej mixer poradí krom zeleniny s betonem a že Ferrari po aplikaci TV prostředku nepoškrábou ani úporný slepice a střely ze vzduchovky. Nenapadlo Vás to taky?

A kde nejsou lidi, tam byly velky problemy.

Jan Kraus, Frekvence 1

Po SEO optimalizaci a optimalizaci kódu dle posledních standardů se podařilo zvýšit návštěvnost těchto stránek o více než 800% za 14 dní. Také počet odchodů klesl z 75% na 32%, průměrná doba, po kterou zůstává návštěvník na webu se zvedla na 12 minut ze 30 sekund a průměrný počet zobrazených stránek je 19.

Nejenom, ze mě tento člověk donutil proti vůli mé i přírody zvedat 80kg činky při mé skoro poloviční váze, dnes přišel s nápadem skákat přemety z trampolíny směrem do žíněnkovny jež se nacházela směrem od rozběžiště. Tento výplod jeho mysli se setkal s jednohlasným "To už ses ale posral ne?". Tímto upozorňuji zájemce o osobního trenéra, že (nejen) Antonín Kurečka je blázen. :-D

Dnes konečně dorazily 3 tlustoknihy co jsem si objednal v rámci dalšího studia SEO optimalizací. Webdesign bez marketingu, PPC, budování zpětných odkazů je dnes otázkou poloprofesionálů a klienti nemají zájem poptávat další společnosti jen kvůli SEO, když jsou s webdesignérem spokojeni. Takže po x hodinách školení následuje samostudium na 1000 stranách.

... a přece všem na dosah leží.

Nesmrtelnej seriál, nezapomenutelný výkony, tohle je paráda. Lámu si hlavu už roky nad tím, proč u nás proboha není někdo schopen udělat pořádnej seriál, řemeslně odvést špičkovou filmařskou práci, scénář. Jak je možný, že z doby, kdy neprošlo skoro nic, zůstalo tolik kvalitních filmů a seriálů. Nevěřím, že je to o nedostatku peněz.

Jak to vypadá, ve středozemním moři už nejsou tuňáci. Populace klesla pod 15%, což je hranice, pod kterou se prý už druhy nedokážou sami dostatečně reprodukovat. Co bude obsahem tuňákových salátů v supermarketech se nechci ani domýšlet.

Nekolik hodin uz prsi, vzduch k svetu a stejne se neda usnout. Ctu o Caravaggiovi, to byl krutej manik, postnu pak par jeho prihod ze stredoveku. Ten se s nikym nemydlil, doba byla zla, svoboda slova kdenic tunic. 400 let tomu je co tenhle punker zemrel.

Pracuju a na pozadí šumí Prima a Steve Stifler s kámošema.

Konečně, už se to nedalo vydržet! Vedro v Evropě je o poznání horší než malajský tropy, kde je sice o deset víc, ale dá se dejchat a ani ten pot tolik nelepí.

Mapa webu / Rychlá navigace